Filtruj według
Cena
Czas pracy na baterii (h)*
h h
Waga (kg)
kg kg
Przekątna ekranu (cale)
Rodzina procesora
Wielkość pamięci (GB)
Pojemność dysku SSD (GB)
Interfejs dysku
Okres gwarancji
Typ gwarancji
Rozdzielczość
więcej... mniej
Typ karty graficznej
System operacyjny
Powłoka matrycy
Ekran dotykowy
Modem WWAN (3G/LTE)
Inne
więcej... mniej
Filtruj

LAPTOPY BIZNESOWE

Laptopy biznesowe

Urządzenia mobilne przeznaczone dla biznesu, muszą odznaczać się wydajnością, bezpieczeństwem użytkowania, trwałością oraz eleganckim i profesjonalnym designem. Sięgając po laptopy biznesowe, decydujemy się zwykle na niezawodne rozwiązania i uniwersalną funkcjonalność, która sprawdzi się w wielu sytuacjach - do pracy oraz w momencie kontaktu z partnerem biznesowym. Wysokim wymaganiom użytkowników sprostają profesjonalne notebooki i ultrabooki, przystosowane do pracy w biurze jak i poza nim - przydatne w czasie spotkań, prezentacji i delegacji. Czas postawić na standard godny profesjonalistów.

Laptop biznesowy

Użytkownik biznesowy poszukuje niezawodności, którą zapewnić może sprzęt o wysokiej wydajności. Laptopy biznesowe powinny być wyposażone w mocny procesor oraz szybki dysk SSD o minimum 128 GB lub 256 GB pojemności (maksymalnie dostępnie to 1 TB). Szybkość działania sprzętu odgrywa olbrzymią rolę, zatem pamięć RAM nie powinna wynosić mniej niż 8 GB. Urządzenia stosowane w przypadku prezentacji multimedialnych, powinny posiadać uniwersalne, pełnowymiarowe złącze video HDMI, które umożliwi sprawne podpięcie do rzutnika. Przydatna okazuje się także możliwość wyjęcia baterii i jej ewentualnej wymiany. Laptopy do biura i o przeznaczeniu biznesowym powinny być również wyposażone w matową, antyrefleksyjną matrycę. Sprawdza się zarówno w mocno oświetlonej przestrzeni biura, jak i w świetle naturalnym. Inną, bardzo popularną opcję, stanowią tzw. notebooki-hybrydy, wyposażone w ekrany dotykowe. Jednym ruchem możemy przekształcić notebooka w tablet i wygodnie korzystać z niego, nawet bez użycia myszki.

Notebooki biznesowe

Technologiczne nowinki bywają kuszące, ale w przypadku rozwiązań dla biznesu warto skłonić się ku sprawdzonym modelom, które cieszą się uznaniem klientów. Nie dość, że dużo łatwiej o akcesoria, jak np. zasilacze czy stacje dokujące, to jeszcze przy wyborze można podeprzeć się opiniami innych użytkowników. Notebooki dla biznesu posiadają zwykle dłuższy okres gwarancyjny, szersze opcje serwisowania oraz spektrum konfiguracji, które pozwalają dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb. Krzykliwa kolorystyka, czy ekstrawaganckie wzornictwo obudowy, nie zawsze sprawdzi się w przypadku sytuacji biznesowych. Bezpieczną opcją pozostaje oszczędny i elegancki wygląd notebooka, świadczący o profesjonalizmie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które zachwycają prostotą i jakością wykonania.

Ultrabooki biznesowe

Potrzeby wszystkich profesjonalistów ceniących sobie mobilność w ciągu dnia pracy, zaspokoją lekkie i bardzo wydajne ultrabooki biznesowe. Dzięki nowoczesnemu procesorowi i szybkiemu dyskowi SSD, ultrabook łączy wysoką wydajność i komfort pracy z poręczną formą. Wytrzymałe akumulatory pozwalają na wielogodzinną pracę na urządzeniu, bez potrzeby podłączania do prądu. Komputery biznesowe muszą być także wyposażone w solidne obudowy, wykonane z trwałych materiałów, odpornych na transport, upadki, drobne uszkodzenia i zarysowania. W tym celu producenci często sięgają po aluminium oraz lekkie, wytrzymałe stopy metali.

Laptopy do biura

Priorytetem powinna być ochrona poufnych danych, znajdujących się na dysku. W tym celu notebooki biznesowe zabezpieczone są przez czytniki linii papilarnych, technologię Palm Secure, czytniki Smart Card oraz zabezpieczenia mechaniczne w postaci np. blokady Kensington. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi standard Trusted Platform Module, umożliwiający nieobciążające dla komputera szyfrowanie danych. Dzięki temu rozwiązaniu, zdalne przechwycenie danych jest znacznie utrudnione.