Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
więcej... mniej
Przekątna ekranu
Rozdzielczość ekranu
Rodzaj matrycy
Powłoka matrycy
Ekran dotykowy
Ekran zakrzywiony
Format ekranu
Częstotliwość odświeżania (Hz)
Jasność (cd/m²)
Kontrast dynamiczny
Kontrast statyczny
Tuner TV
Wbudowane głośniki
Pivot
Tilt
Swivel
Standard VESA
Jasność
Proporcje obrazu
Czas reakcji matrycy (ms)
Pobór mocy
W W
Kąt widzenia w poziomie (°)
Kąt widzenia w pionie (°)
Liczba wyświetlanych kolorów (mln)
HDMI
DisplayPort
DVI
VGA (D-Sub)
Pobór mocy w czasie spoczynku (W)
Szerokość (mm)
,0 ,0
Wysokość (mm)
Głębokość (mm)
,0 ,0
Dołączone akcesoria
więcej... mniej
Gwarancja
Gniazda we/wy
więcej... mniej
Czas reakcji
Kontrast statyczny
Gwarancja
Inne złącza
więcej... mniej
mDP (mini DisplayPort)
Gwarancja Zero Martwych Pixeli
Filtruj

Monitory

Monitor do komputera

Monitory do komputerów stacjonarnych mają coraz więcej do zaoferowania. Wraz z postępem technologii każdy z nich jest przystosowany do innych zadań. Dlatego przed zakupem konkretnego modelu musisz najpierw określić, jakie będzie jego przeznaczenie. To pomoże Ci w wyborze rodzaju matrycy, rozdzielczości i innych funkcji, które będą dla Ciebie istotne. Ponadto możesz zdecydować się na monitor płaski lub z zakrzywionym ekranem.

Jaki kupić monitor do komputera biurowego?

Dla pracowników biura niezwykle ważne jest, aby ekran nie męczył szybko oczu i żeby pozwalał na komfortową pracę w różnych warunkach oświetlenia. Wiele też zależy od stanowiska pracy, ponieważ dla osób pracujących w biurach rachunkowych mogą przydać się monitory o proporcjach 21:9, co ułatwi otwieranie kilku okien równocześnie. Przy pracy w arkuszach i z tekstem zazwyczaj wystarcza rozdzielczość Full HD, ale przy korzystaniu z wielu okien przeglądarki wyższa rozdzielczość będzie lepszym rozwiązaniem (szczególnie jeśli mówimy o monitorach o przekątnej 27 cali i większych). W zależności od specyfiki zadań stojących przed pracownikami można pomyśleć o proporcjach 21:9 lub 16:9, w przypadku monitorów biznesowych można spotkać także monitory 32:9, 16:10 oraz klasyczne 5:4. Ponadto monitor do komputera biurowego może być także wyposażony w filtr prywatyzujący, który zabezpiecza zawartość ekranu przed spojrzeniem osób stojących obok. W pracy siedzącej niezwykle ważną funkcją będzie również możliwość regulacji wysokości, jaką mają niektóre monitory do komputerów stacjonarnych. W ten sposób możesz zadbać o wygodę podczas długich godzin pracy. Jeżeli zależy Ci na ochronie wzroku, warto sprawdzić modele wyposażone w takie technologie jak Flicker-Free (zapewnia obraz bez migotania) czy filtr niebieskiego światła oraz zmniejszający jasność ekranu tryb Eco, dzięki czemu oczy nie są narażone na nadmierne zmęczenie po ośmiu godzinach pracy. Warto zdecydować się na monitor do komputera biurowego z gwarancją braku martwych pikseli.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru monitora do komputera w biurze?

Monitory do komputerów stacjonarnych w firmie mogą być także przeznaczone do innego rodzaju pracy. Jeśli zajmujesz się projektowaniem czy grafiką komputerową, to wybór modelu będzie całkowicie inny niż w przypadku pracy przy użyciu Worda czy Excela. Ważna w tym przypadku będzie matryca. Na rynku dostępne są trzy rodzaje matryc – TN, VA i IPS. Dla grafików komputerowych najlepszym wyborem do tej pory były matryce IPS. Również matryce VA oferują doskonałą jakość kolorów i szerokie kąty patrzenia, nawet do 178 stopni – to niezwykle ważne, kiedy pokazujesz swój projekt lub chcesz dopracować każdy jego detal. Przy wyborze modelu dla grafików i projektantów będzie także istotne to, aby powłoka matrycy była matowa z technologią antiglare, dzięki czemu kolory będą mieć zawsze tę samą intensywność, bez odbicia niezależnie od oświetlenia w biurze. Co więcej, rozdzielczość ekranu ma kluczowe znaczenie, dlatego Full HD to niezbędne minimum. Warto zastanowić się nad wyborem rozdzielczości WQHD oraz 4K. Monitor do komputera biurowego zapewni większy komfort pracy, kiedy będzie miał wbudowane porty USB, dzięki czemu nie musisz sięgać do tyłu komputera stacjonarnego. Komfortową pracę zapewnią modele wyposażone też w funkcję Pivot oraz z możliwością regulacji wysokości monitora.

Ceny monitorów do komputera

Jeśli chcesz kupić monitor do komputera, który zapewnia wysoką jakość obrazu i sprawdzi się w domowym użytkowaniu podczas oglądania filmów czy grania w gry komputerowe, to ceny bardzo dobrych modeli zaczynają się już od 600 zł. W zależności od indywidualnych wymagań koszt wraz z ilością dostępnych funkcji i jakością obrazu mogą rosnąć do nawet 20 tys. zł. Jednakże są to już modele o dużych rozmiarach oraz bardzo dokładnym odwzorowaniu kolorów, dedykowane grafikom lub fotografom. Warto zaznaczyć, że inne rozwiązania są ważne dla profesjonalnych graczy, a inne dla niedzielnych gamerów lub miłośników kina.

Jaki monitor do komputera wybrać do użytku domowego?

Dla graczy niezwykle ważne są czas reakcji oraz częstotliwość odświeżania. Dlatego najczęstszym wyborem są monitory do komputerów stacjonarnych z matrycą TN, która może oferować czas reakcji 1 ms oraz odświeżanie o częstotliwości przynajmniej 144 Hz. Warto zaznaczyć, że jeśli najważniejsza jest dla Ciebie intensywność kolorów, to możesz zdecydować się na matrycę IPS. Natomiast matryca VA potrafi łączyć ze sobą możliwości matryc IPS i TN oraz oferuje niezwykle atrakcyjną czerń. Ponadto częstym wyborem wśród gamerów są zakrzywione ekrany, ale przy zakupie takich modeli warto pamiętać, że odpowiedni komfort zapewniają monitory o przynajmniej 27 calach.

Jeśli chcesz kupić monitor do komputera domowego, to wiele cech modeli dostosowanych dla graczy będzie miało pozytywny wpływ na wrażenia płynące z gry w najnowsze tytuły gier komputerowych czy z oglądania ulubionych filmów i seriali. Nie musisz się jednak przejmować czasem reakcji – może on wynosić 5 ms, a odświeżanie może być utrzymane na poziomie 60 lub 75 Hz. Rozdzielczość Full HD w zupełności wystarcza do oglądania filmów. Jeśli Twój komputer jest dość mocny, możesz wybrać model z rozdzielczością 4K, ponieważ coraz więcej filmów i gier jest obsługiwanych w wysokich rozdzielczościach. Dla najlepszych wrażeń wizualnych warto zakupić model wyposażony także w funkcję HDR, która poprawia intensywność kolorów.