Filtruj według
Kategorie
Cena
Czas pracy na baterii (h)*
h h
Waga (kg)
kg kg
Przekątna ekranu (cale)
Rodzina procesora
Wielkość pamięci (GB)
Pojemność dysku SSD (GB)
Interfejs dysku
Okres gwarancji
Typ gwarancji
Rozdzielczość
Typ karty graficznej
System operacyjny
Powłoka matrycy
Ekran dotykowy
Modem WWAN (3G/LTE)
Inne
Filtruj

ThinkPad T

Notebooki Lenovo ThinkPad z rodziny T

Solidny sprzęt dla osób oczekujących od laptopa więcej niż tylko platformy do przeglądania stron internetowych lub obsługi podstawowych programów biurowych. Notebooki Lenovo ThinkPad z rodziny T zaliczają się do serii zaawansowanych komputerów biznesowych, po które chętnie sięgają profesjonaliści, poszukujący laptopa dopasowanego do ich indywidualnych wymagań. Rodzinę ThinkPadów T tworzą bowiem cztery podserie, pozwalające wybrać nie tylko wielkość matrycy (kompaktowe 14 cali lub klasyczne 15,6 cala) i markę procesora (Intel Lub AMD), ale także specjalizację notebooka – ultramobilną, ukierunkowaną na wydajność lub uniwersalną.

Bogaty wybór konfiguracji

Siłą ThinkPadów z rodziny T jest portfolio zróżnicowanych modeli, oferujących wymaganą w biznesie funkcjonalność oraz – w zależności od użytkownika – dopasowany do potrzeb profil o zwiększonej mobilności lub wydajności.

Smukła i lekka konstrukcja, sprzyjająca podróżowaniu czternastocalowa przekątna oraz energooszczędna platforma procesorowa od Intela lub AMD to wyróżniki Thinkpadów T o dodatkowym oznaczniu „s” – np. ThinkPada T14s. To prestiżowe ultrabooki zaprojektowane z myślą o częstych wyjazdach służbowych, podczas których docenimy pojemną baterię i opcjonalny modem WWAN. Natomiast w biurze laptopy zachwycą świetną klawiaturą oraz możliwością dokowania, zwiększającą wygodę pracy stacjonarnej.

Z kolei ThinkPady z rodziny T bez dodatkowych oznaczeń (np. T15) stawiają na bardziej uniwersalny profil, więc wśród nich znajdziemy także rozwiązania o klasycznej, piętnastocalowej przekątnej. W połączeniu ze znakomitą klawiaturą wyspową z blokiem numerycznym, większym wyborem portów, możliwością rozbudowania pamięci RAM do 48 GB i opcjonalną grafiką NVIDIA, ThinkPady serii T umożliwią komfortową realizację zadań wymagających nieco mocniejszej platformy sprzętowej.

Jeżeli jednak priorytetem są osiągi, warto sięgnąć po ThinkPady z rodziny T o dodatkowym oznaczeniu „g” lub „p” – np. T15g. W nich znajdziemy wybór ukierunkowanych na wydajność procesorów Intel Core i Xeon, montowanych zwykle w mobilnych stacjach roboczych i notebookach dla graczy, którym będą towarzyszyć wydajne układy graficzne NVIDIA GeForce GTX lub RTX. Część modeli może się przy tym pochwalić obsługą do 128 GB pamięci RAM i miejscem dla trzech dysków SSD M.2, więc ThinkPady z tej podrodziny mogą z powodzeniem zaoferować osiągi rodem z komputera stacjonarnego.

Wyświetlacz dopasowany do faktycznych potrzeb

Różnorodność konfiguracyjna laptopów Lenovo ThinkPad T ma także swoje odbicie w wyborze dostępnych matryc. W modelach stworzonych do pracy z tekstem i typowymi aplikacjami biznesowymi, znajdziemy dobrej klasy panele IPS, wyróżniające się szerokimi kątami widzenia i mocnym kontrastem, co ma istotny wpływ na komfort pracy biurowej. W tym segmencie przydatny może się okazać opcjonalny ThinkPad Privacy Guard, czyli zintegrowany z wyświetlaczem filtr prywatności, chroniący zawartość ekranu przed wzrokiem osób postronnych – dodatek bardzo przydatny, gdy zdarza nam się pracować w miejscach publicznych, np. na lotniskach lub dworcach.

Z kolei użytkownicy oczekujący parametrów obrazu pozwalających na profesjonalną edycję grafiki powinni się zainteresować matrycami z pełnym pokryciem palety sRGB, co przekłada się na naturalnie wyglądające i odpowiednio nasycone kolory.

Natomiast dla najbardziej wymagających użytkowników czekają konfiguracje z matrycami o rozdzielczości 4K, w których pełne pokrycie ma najbardziej ceniona przez profesjonalistów paleta AdobeRGB i nie zabrakło w nich ulepszających jakość obrazu technologii Dolby Vision oraz DisplayHDR. Warto tu także wspomnieć, że ThinkPad T15g dostępny jest w wersji z ekranem OLED, czyli rozwiązaniem o nieskończonym kontraście, co sprawia, że ekran tego typu deklasuje nawet najlepsze panele IPS.

Laptopy Lenovo ThinkPad z rodziny T - najważniejsze cechy:

  • zróżnicowane portfolio pozwalające wybrać rozwiązanie ultramobilne lub ultrawydajne,
  • wybór procesorów marki Intel oraz AMD,
  • konfiguracje w wydajnymi grafikami NVIDIA GeForce GTX lub RTX,
  • szeroki wybór matryc – od IPS Full HD do 4K OLED,
  • klasyczna stylistyka i wysokiej klasy materiały – w tym włókno szklane, stop magnezu i aluminium,
  • zaawansowane funkcje bezpieczeństwa,
  • bezkonkurencyjna klawiatura.