Filtruj według
Cena
Czas pracy na baterii (h)*
h h
Waga (kg)
kg kg
Przekątna ekranu (cale)
Rodzina procesora
Wielkość pamięci (GB)
Pojemność dysku SSD (GB)
Interfejs dysku
Okres gwarancji
Typ gwarancji
Rozdzielczość
Typ karty graficznej
System operacyjny
Powłoka matrycy
Ekran dotykowy
Modem WWAN (3G/LTE)
Inne
Filtruj

Laptop 12 cali

Nowoczesny i niezawodny laptop 12 cali od najlepszych światowych producentów to idealna propozycja dla osób, które w swojej pracy nie mogą obejść się bez lekkiego i poręcznego przenośnego komputera. Laptop 12,5 cala pomimo niewielkich rozmiarów wyposażony jest w wysokowydajny procesor i pojemny dysk SSD. 12-calowe laptopy to doskonałe urządzenia do użytku domowego oraz profesjonalnego. Nie sprawiają żadnych problemów podczas przenoszenia, dlatego z pewnością spełnią wymagania aktywnych osób, które często się przemieszczają. Notebook 12 cali to doskonała opcja do rozrywki, z którym możesz zasiąść w wygodnym fotelu i obejrzeć ulubiony film czy serial. Laptop 12 cali spełni wymagania tych, którzy potrzebują urządzenia kompaktowego, wszechstronnego i funkcjonalnego. Ten nowoczesny sprzęt zyskuje coraz większą popularność. Większość z dostępnych modeli wyposażona jest w ekrany dotykowe, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości tego urządzenia.

Jakie są najważniejsze cechy laptopa 12 cali?

Największą zaletą tego typu urządzeń jest niewielki koszt, jaki musimy ponieść kupując laptop 12 cali. Cena tego funkcjonalnego laptopa jest znacznie niższa niż w przypadku większych modeli. Za bardzo dobrej jakości sprzęt zapłacimy około 3000 złotych. Taki laptop, ze względu na swoje niewielkie rozmiary sprawdzi się w samolocie lub pociągu, gdy chcemy np. obejrzeć film trzymając laptop na kolanach lub innej niewielkiej powierzchni. Możemy go swobodnie przenosić i trzymać w torbie, bagażu podręcznym, walizce lub plecaku. Kolejną zaletą laptopa 12 cali jest niskie zużycie energii, a tym samym długi czas pracy na samej baterii. Niewielkie rozmiary w większości przypadków oznaczają też konieczność zrezygnowania z niektórych rzeczy, które w większych modelach są często spotykane. Ze względu na rozmiar laptop 15 cali nie jest wyposażony w klawiaturę z blokiem numerycznym, dlatego wykonywanie różnych obliczeń będzie w takim przypadku utrudnione. Mniejsza jest także liczba dostępnych wejść i złączy. Najczęściej laptopy tej wielkości posiadają gniazda USB 3.0, USB-C, gniazdo słuchawkowe oraz czytnik kart pamięci.

Laptop 12 cali – dla kogo?

Laptopy 12 cali są najbardziej popularne wśród użytkowników potrzebujących wysokiej mobilności urządzenia, które przyda się do wykonywania prostych czynności związanych z pracą zawodową oraz w celach rozrywkowych. Tego typu sprzęt jest najczęściej wyposażony w ekrany oferujące wysoką jakość obrazu Full HD, która gwarantuje doskonałe wrażenia wizualne i wysoką szczegółowość. Oglądanie filmów na laptopie 12 cali jest bardzo przyjemne. Pojemny dysk twardy umożliwia przechowywanie dużej liczby plików multimedialnych, aplikacji i programów. Laptop 12 cali sprawdzi się do przeglądania internetu w dowolnym miejscu. Niewątpliwą zaletą tych małych urządzeń jest nowoczesna konstrukcja i atrakcyjny design, który sprawia, że laptop 12,5 cala prezentuje się bardzo ciekawie. Komputer przenośny w tym rozmiarze może z powodzeniem zastąpić tradycyjny notatnik podczas zajęć na uczelni.