Filtruj według
Cena
Producenci
Rozdzielczość
Proporcje obrazu
Gniazda we/wy
więcej... mniej
Kolor
Kontrast statyczny
więcej... mniej
Komunikacja bezprzewodowa
Złącza
Gwarancja
Ilość kolorów
Automatyczne ustawianie ostrości
Audio
Technologia wyświetlania
Zoom
więcej... mniej
Współczynnik projekcji (max)
więcej... mniej
Współczynnik projekcji (min)
więcej... mniej
Projekcja
Kontrast dynamiczny
Filtruj

Projektory

Projektor do biura

Projektor do biura to niezwykle ważne narzędzie do prowadzenia wszelkiego rodzaju prezentacji i konferencji. Zakup własnego urządzenia może być także bardzo przydatny podczas wszelkiego rodzaju szkoleń i spotkań biznesowych, dzięki czemu możesz korzystać ze sprzętu, który dobrze znasz i z łatwością poprowadzisz wszystkie wydarzenia. Ponadto nowoczesne projektory są wyposażone w szereg funkcjonalnych technologii i pozwalają na prowadzenie prezentacji zarówno w bardzo dużych salach, jak i w mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie można ich podwiesić pod sufitem lub ustawić z dala od ekranu czy ściany, na których chcesz wyświetlać obraz.

Rodzaje projektorów do biura

Projektory można podzielić na kilka rodzajów. Różne modele mogą mieć inne technologie i być przeznaczone do innego użytkowania lub do innych pomieszczeń. Działanie większości z nich opiera się na DLP, czyli cyfrowym przetwarzaniu światła. Są to modele dostępne w dużym zakresie cenowym. Projektor do biura może także wykorzystywać technologię laserową, która zapewnia wysoką jakość prezentowanego obrazu. Urządzenia te odznacza bardzo długa żywotność oraz oszczędność energii. Projektory mogą też działać, korzystając z lamp LED, które są trwałe i zastępują tradycyjną lampę używaną w DLP. Te modele są częściej wybierane, kiedy urządzenie ma służyć do pracy w różnych środowiskach.

Dopasuj projektor do biura

Wybierając projektor do biura, musisz pamiętać, że powinien być on dostosowany do warunków, jakie panują w firmowej sali konferencyjnej. Projektory można podzielić na Ultra Short Throw, Short Throw oraz Long Throw. Pierwszy rodzaj sprawdzi się w bardzo małych pomieszczeniach, ponieważ urządzenie można ustawić 50 cm od ekranu, żeby uzyskać najlepszy obraz. Model ten może być stosowany też do wyświetlania filmów w domu. Do większych pomieszczeń sprawdzą się projektory Short Throw, które umieszcza się na metr od ekranu, aby wyświetlić obraz. Projektor do biura Long Throw to propozycja do sal konferencyjnych, gdzie można go zamontować na suficie, żeby był zawsze gotowy do prowadzenia prezentacji czy szkolenia. Odległość, jaką trzeba zachować od ekranu, aby wyświetlić obraz, to 1,5 m.

Projektor do biura – jasność i rozdzielczość obrazu

Żeby projektor do biura był zawsze funkcjonalny, należy wybrać model o największej jasności obrazu – to sprawia, że obraz może być wyświetlany niezależnie od oświetlenia i pory dnia. Wysoka jasność obrazu to od 3000 do 5000 ANSI lumen. W ciemniejszych pomieszczeniach sprawdzą się modele, które mają 2000 lub 2500 ANSI lumen. Jeśli możesz całkowicie zaciemnić pomieszczenie, to projektory o jasności 1500 ANSI lumen lub mniej są dostosowane do całkowitych ciemności.

W zależności od tego, jakie przeznaczenie będzie miał projektor do biura, to bardzo ważne jest też to, aby wybrać odpowiednią rozdzielczość obrazu. Modele o rozdzielczości HD, SVGA, XGA, WXGA to rozwiązania, które sprawdzą się w przypadku wyświetlania tekstów i prostych prezentacji. Do bardziej zaawansowanych prezentacji lub do wyświetlania filmów i zdjęć warto wybrać projektor do biura o rozdzielczości Full HD, WUXGA albo 4K – to pozwoli wyświetlić prezentację w odpowiedniej jakości obrazu.

Czym jeszcze wyróżnia się dobry projektor do biura?

Projektor do biura to rozwiązanie, które pomoże sprawnie poprowadzić każdą prezentację w różnych warunkach. Duże rozmiary wyświetlanego obrazu pozwalają przeprowadzić szkolenie dla wielu osób. Ponadto nowsze modele można połączyć nie tylko za pomocą kabla HDMI, ale także poprzez WiFi, dzięki czemu zawsze będziesz gotowy wyświetlić film czy prezentację. Warto pamiętać, że koszt dobrego projektora zarówno do domu, jak i do biura jest zbliżony do kosztu dużego telewizora Full HD.