Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Porty we/wy
Gwarancja
Filtruj

Stacje dokujące

Stacja dokująca

Stacja dokująca do laptopa to niezwykle funkcjonalne i często niezbędne urządzenie. W łatwy sposób rozszerza liczbę wejść notebooka, dzięki czemu można podpiąć dodatkowy dysk HDD zewnętrzny czy dodatkowe monitory, który ułatwią pracę. Uniwersalna stacja dokująca może być podłączona do laptopa poprzez port USB lub Thunderbolt. Przed zakupem warto sprawdzić kompatybilność notebooka i stacji dokującej, ponieważ często są one projektowane z myślą o konkretnej serii laptopów.

Stacja dokująca do laptopa – jakie daje możliwości?

Stacja dokująca USB-C do laptopa lub stacja dokująca Thunderbolt pozwala w wygodny sposób rozszerzyć funkcjonalność notebooka. Za pomocą tego urządzenia możesz uzupełnić brakujące gniazda do swojego laptopa. Stacja dokująca zapewnia również oszczędność czasu, kiedy w swojej pracy na stałe używasz kilku dodatkowych monitorów i drukarki. Wystarczy tylko podłączyć notebooka do stacji dokującej, aby mieć dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi. Po skończonej pracy możesz nadal korzystać z laptopa w sposób mobilny. W ten sposób nie tracisz czasu na codzienne przepinanie kabli przed rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu. Za sprawą swojej mobilności stacja dokująca USB-C czy Thunderbolt pozwala w dowolnym miejscu korzystać ze wszystkich potrzebnych peryferiów – z łatwością na przykład zorganizujesz prezentację podczas wyjazdu biznesowego. Możesz także urządzić swój domowy gabinet, który zawsze będzie gotowy do pracy, niezależnie od tego, czy używasz laptopa również w pracy i na wyjazdach, czy tylko w domu.

Stacja dokująca – cena

W zależności od funkcjonalności i od tego, jak bardzo jest uniwersalna stacja dokująca, to ceny za tego rodzaju urządzenia mogą utrzymywać się w przedziale od kilkuset do nawet ponad 2 tys. zł. Taki koszt przekłada się na niezwykłą trwałość, którą odznacza się stacja dokująca. Ponadto najnowsze modele są projektowane tak, żeby były jak najbardziej kompaktowe i pozwalały na wygodną obsługę każdego urządzenia. Stacja dokująca do laptopa może także rozszerzać notebook o wejścia, których nie posiada, dzięki czemu zapewnia wyższy komfort użytkowania. Wyjścia DisplayPort czy dodatkowe HDMI umożliwiają podłączenie każdego ekranu, a niektóre modele mają również czytnik kart pamięci, którego może brakować w notebooku. Cena stacji dokującej zależy też od sposobu jej podłączenia do laptopa. Może być kilka różnych sposobów – jednym z nich jest podłużne wejście na spodzie laptopa, co sprawdzi się tylko w wybranych modelach. Ponadto stacja dokująca do laptopa może mieć połączenie poprzez USB typu C lub USB 3.0. Nowoczesne modele korzystają także z wejścia Thunderbolt.

Uniwersalna stacja dokująca – pozbądź się okablowania i oszczędzaj swój czas

Stacja dokująca USB-C do laptopa to niezwykle uniwersalne narzędzie, które sprawdzi się w wielu modelach notebooków. To rozwiązanie pozwala podłączyć każdy laptop wyposażony w wejście USB typu C, co jest często spotykane w najnowszych modelach komputerów pochodzących od najpopularniejszych marek, takich jak HP, Lenovo czy Acer. Marka HP ma w swojej ofercie szeroki wybór stacji dokujących opartych na połączeniu poprzez wejścia typu Thunderbolt czy USB-C, dzięki czemu są one bardziej uniwersalne. Daje to komfort podczas podejmowania decyzji o wymianie laptopa na nowszy model, który również będzie kompatybilny z ergonomiczną stacją dokującą.