Filtruj według
Cena
Czas pracy na baterii (h)*
h h
Waga (kg)
kg kg
Przekątna ekranu (cale)
Rodzina procesora
Wielkość pamięci (GB)
Pojemność dysku SSD (GB)
Interfejs dysku
Okres gwarancji
Typ gwarancji
Rozdzielczość
Typ karty graficznej
System operacyjny
Powłoka matrycy
Ekran dotykowy
Modem WWAN (3G/LTE)
Inne
Filtruj

Laptop 15 cali

Laptopy z ekranem o przekątnej 15,6 cali to zdecydowanie najpopularniejsze modele, które stanowią około 80% rynku. Tego typu urządzenia najczęściej są wybierane jako laptop do pracy. Posiada bardzo wiele zalet, takich jak duża mobilność i lekkość, która umożliwia przenoszenie laptopa i korzystanie z niego w trakcie podróży. W naszej ofercie znajdziesz laptop 15 cali w cenie około 3000 złotych, który doskonale sprawdzi się do podstawowych zadań lub rozrywki. Posiadamy także droższe modele, wyposażone w wydajniejsze i bardziej zaawansowane komponenty, które idealnie nadają się do profesjonalnych zastosowań.

Dobry laptop 15 cali – czyli jaki?

Dobry laptop 15,6 cala musi dysponować odpowiednimi parametrami technicznymi, które decydują o wydajności urządzenia i komforcie pracy. Warto zaznaczyć, że laptop z przekątną ekranu 15 cali jest najbardziej uniwersalnym typem komputera przenośnego, dzięki czemu najczęściej decydują się na niego osoby, szukające balansu pomiędzy mobilnością a wygodą korzystania z dużego ekranu. Laptop 15 cali jest mniejszy i lżejszy od modeli 17-calowych, przez co zajmuje mniej miejsca, oferując porównywalną ilość przestrzeni roboczej i jakość obrazu idealną do rozrywki, oglądania filmów czy gamingu.

Notebook 15 cali – kryteria

Jak spośród dużej liczby modeli wybrać dla siebie odpowiedni laptop 15 cali? Kupując laptop powinniśmy się kierować przede wszystkim naszymi potrzebami. To znacznie ułatwi wyselekcjonowanie urządzeń na podstawie ceny i oferowanych parametrów. Laptop 15 cali do profesjonalnych zastosowań i gamingu będzie potrzebować znacznie bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań niż model przeznaczony do podstawowych prac biurowych.

Dysk twardy

Nowoczesne dyski SSD są znacznie cichsze, szybsze i mniej awaryjne w porównaniu z dyskami typu HDD, które obecnie stosowane są coraz rzadziej. Na rynku przeważają modele oferujące pojemność 256, 512 lub 1000 gigabajtów.

Akumulator

Wysokiej jakości pojemna bateria to bardzo ważny komponent każdego laptopa. Modele 15-calowe wyposażone są w baterie, które są w stanie zapewnić pracę urządzenia przez kilkanaście godzin. Dzięki temu nie ma ryzyka nagłego rozładowania laptopa, gdy pracujemy w miejscu, gdzie na mamy dostępu do gniazdka sieci elektrycznej.

Pamięć RAM

Jeśli chcesz by Twój laptop pracował szybko i płynnie, wybierz model dysponujące minimum 8 GB pamięci operacyjnej. Jeszcze wyższy poziom komfortu zapewnią laptopy posiadające 16 lub 32 gigabajty pamięci RAM.

Procesor

Serce i mózg całego urządzenia, czyli procesor to najważniejszy komponent, który decyduje o wydajności sprzętu. Najczęściej spotkamy się z procesorami Intel Core lub AMD Ryzen. Kupując laptop 15, 6 cala zwróć uwagę na częstotliwość taktowania, a także liczbę rdzeni i wątków.

Laptop 15 cali – cena

Jeśli poszukujesz urządzenia wszechstronnego, praktycznego i łatwego w przenoszeniu, wybierz laptop 15 cali. Cena tego typu komputerów waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Najlepsze modele, naszpikowane najnowocześniejszymi komponentami to wydatek rzędu nawet 20 tysięcy złotych. Jednak w zdecydowanej większości przeważają modele tańsze. Za około 5 tysięcy kupisz wysokiej klasy laptop 15 cali, oferujący bardzo dobre parametry techniczne, które pozwolą na komfortową i płynną obsługę wielu programów i gier.