Filtruj według
Cena
Producenci
Format
więcej... mniej
Druk dwustronny
Funkcje urządzenia
Druk w kolorze
Komunikacja bezprzewodowa
Złącza
Rodzaj druku
Rozdzielczość druku
Ethernet
Gwarancja
Filtruj

Drukarki

Drukarka do biura

Drukarka do biura to przede wszystkim wybór na lata, dlatego przed zakupem tego podstawowego narzędzia warto sprawdzić, które urządzenie będzie najlepiej spełniać Twoje wymagania. Dobrym rozwiązaniem będzie także drukarka ze skanerem do biura, dzięki czemu możesz zainwestować w jedno wysokiej klasy urządzenie. Warto również pamiętać, że drukarka do małego biura nie musi być przygotowana na tak dużą eksploatację jak te, które mają pracować w wielkich przedsiębiorstwach czy w oddziałach ogromnych korporacji.

Drukarka atramentowa czy laserowa do małego biura?

Na rynku dostępne są drukarki atramentowe, laserowe monochromatyczne i kolorowe oraz drukarki termiczne. Każda z nich różni się jakością wydruku i kosztami eksploatacyjnymi – i to w głównej mierze może zadecydować o wyborze danego modelu. W zależności od tego, jakie są potrzeby firmy, powinieneś także wziąć pod uwagę rozdzielczość wydruku każdego urządzenia.

Drukarka laserowa do biura potrzebuje rozdzielczości 600x600 dpi, żeby wydrukować wysokiej jakości tekst, co sprawia, że monochromatyczna drukarka laserowa może doskonale sprawdzić się w małej firmie. Kolorowa nie jest dobrym rozwiązaniem, kiedy potrzebujesz wydrukować zdjęcia, ale swoje zadanie spełni w przypadku firmowych wizytówek.

Jeśli potrzebujesz kolorowych zdjęć lub wysokiej jakości plakatów, to warto sprawdzić drukarki atramentowe, które mogą mieć rozdzielczość od 600x600 dpi do nawet 9600x2400 dpi. Do wydruku dokumentów czy wizytówek w kolorze sprawdzą się już modele od 1200x1200 dpi.

Drukarka termiczna to urządzenie, które nie jest zaprojektowane z myślą o wydrukach dokumentów, ale o wysokiej jakości zdjęć, więc jako drukarka do biura może mieć zastosowanie tylko w konkretnych gałęziach biznesu.

Drukarka ze skanerem do biura – czy warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne?

Drukarka do domowego biura może mieć ograniczoną funkcjonalność, jeśli wiesz, do jakich zadań ma ona służyć. W małych i dużych firmach częściej spotyka się urządzenia wielofunkcyjne, dlatego też wiele z nowszych modeli drukarek ma wbudowane takie funkcje jak kserokopiarka, skaner czy faks. Ponadto drukarka ze skanerem zajmuje więcej miejsca, więc w zależności od tego, jak często drukujesz i kserujesz dokumenty, możesz zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne lub tylko na drukarkę. Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne mogą wykonywać dużą ilość zadań bez użycia komputera, dzięki czemu korzystanie z nich jest znacznie wygodniejsze.

Drukarka laserowa ze skanerem do biura – wiele możliwości

Warto zacząć od tego, że można połączyć się z drukarką na kilka różnych sposobów, co pozwala na szybsze i wydajniejsze drukowanie. Pierwszy z nich to połączenie poprzez wejście USB typu B – powinna mieć je bardziej drukarka do domowego biura niż urządzenie, z którego korzysta więcej pracowników. Kolejny sposób połączenia to łącze sieciowe przez kabel Ethernet/LAN, który można wpiąć do routera z WiFi, dzięki czemu można udostępnić możliwość drukowania wszystkim użytkownikom danej sieci. Połączenie poprzez WiFi pozwala także na drukowanie z urządzeń mobilnych, co jest bardzo wygodne. Urządzenia wielofunkcyjne i drukarki dają też możliwość drukowania bezpośrednio z kart pamięci.

Najnowsze urządzenia mają również kilka funkcji umożliwiających drukowanie zdalnie przy użyciu telefonu – można to zrobić poprzez Bluetooth, NFC oraz Pictbridge, lub dla użytkowników Apple – poprzez AirPrint. Ponadto w sklepie Google Play można znaleźć aplikacje, które pozwolą drukować za pomocą urządzeń udostępnionych w sieci WiFi.

Drukarka do biura – jakie może mieć dodatkowe funkcje?

Drukarka do biura powinna działać z jak największą wydajnością. Warto sprawdzić szereg dodatkowych funkcji, które mogą oferować różne modele. Urządzenia wielofunkcyjne mogą być wyposażone w ADF, czyli automatyczny podajnik dokumentów, który przyspiesza skanowanie i kopiowanie jednostronnych dokumentów, z kolei DADF jest przystosowany do dwustronnych dokumentów. Dupleks to funkcja, która umożliwia drukowanie dwustronne, co może być kluczowe zarówno w małych, jak i dużych firmach. Skanowanie do chmury to bardzo duże udogodnienie dające dostęp do dokumentów na innych urządzeniach. Drukarka do biura dla większego komfortu powinna być także wyposażona we wbudowany wyświetlacz.