Laptopy do pracy zdalnej - jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach rozwój internetowych technologii, zdalnego dostępu oraz pracy zdalnej przeniósł się na zupełnie inny poziom. Obecnie wielu przedsiębiorców – zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych decyduje się na wysyłanie swoich pracowników na tzw. pracę z domu. Dzięki temu można nieco zminimalizować koszty, zwiększyć efektywność pracowników oraz sprawić, że ich zadowolenie z pracy zawodowej będzie lepsze. A może pracujesz w firmie, która działa głównie zdalnie, i potrzebujesz funkcjonalnego laptopa? W poniższym artykule znajdziesz kilka informacji, które pozwolą Ci na zakup dobrego sprzętu komputerowego.

Praca zdalna a laptop. Jaki wybrać?

Jeśli pracujesz zdalnie, wybór laptopa może okazać się kluczową kwestią. Pamiętaj jednak, aby inwestować tylko w sprawdzone rozwiązania i sprzęt producentów cenionych przez użytkowników. Do pracy zdalnej wybierz laptopa, który będzie posiadał następujące cechy:

  • funkcjonalność,
  • wytrzymałość,
  • wydajność,
  • bezawaryjność,
  • długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

Te cechy są najważniejsze, jeśli chodzi o urządzenia do pracy zdalnej. Dlaczego? Dobry laptop do pracy zdalnej to taki, który nie zawiedzie Cię w najmniej odpowiednim momencie oraz pozwoli na komfortową pracę w dowolnym miejscu. Najlepiej wybieraj takie laptopy, których przekątna ekranu to 14, 15,6, 16 cali. Dzięki temu laptop będzie dość lekki i jednocześnie wygodny w użytkowaniu ze względu na sporą matrycę. Laptopy do pracy zdalnej muszą być wydajne, aby móc przetwarzać nawet większe ilości informacji przesyłanych przez internet. Podczas pracy zdalnej najczęściej korzysta się z wideokonferencji, użytkowania programów firmowych na zasadzie udostępniania ekranu, a także przesyłania dużych plików przez sieć firmową. Głównie z tych względów dobry laptop do pracy zdalnej powinien posiadać kamerę wysokiej rozdzielczości oraz wydajną kartę sieciową, która nie będzie ograniczać prędkości połączenia internetowego. Przydatny jest także zestaw mikrofonów z opcją redukcji hałasu i wysokim poziomem czułości.

Jaki laptop do pracy zdalnej? Podpowiadamy!

Doskonały model laptopa do pracy zdalnej to taki, który posiada odpowiednią ilość pamięci RAM, szybki procesor oraz dysk twardy SSD, który pozwala na szybką pracę urządzenia. Zadbaj też o to, aby laptop do pracy zdalnej posiadał odpowiednie oprogramowanie (aktualne) oraz zainstalowanego antywirusa. Jeśli jednak chodzi o specyfikację techniczną, oto kilka elementów, które są naprawdę ważne:

  • pamięć RAM o wielkości minimum 8 GB,
  • szybki procesor – najlepiej co najmniej 4-rdzeniowy z wysokim taktowaniem,
  • doskonałe chłodzenie, czyli wydajne wentylatory,
  • niezależna karta graficzna zamiast zintegrowanej (dla grafików komputerowych i nie tylko),
  • dysk SSD o pojemności co najmniej 256 GB.

To podstawowe kwestie, na jakie warto zwrócić uwagę, wybierając laptopy do pracy zdalnej. Niezależnie od charakteru Twojej pracy zawsze inwestuj w jak najlepsze urządzenia, które są polecane przez innych użytkowników oraz zajmują wysokie pozycje w rankingach laptopów do pracy zdalnej.

Laptopy do pracy zdalnej a pojemność baterii – co warto wiedzieć?

Dobry laptop do pracy zdalnej powinien posiadać możliwie jak najwydajniejszą baterię o dużej pojemności. Topowe urządzenia pozwalają na pracę bez konieczności podłączania ich do zasilania sieciowego nawet przez 7-8 godzin. Taki sprzęt doskonale sprawdza się w przypadku pracy zdalnej, gdyż pozwala na swobodne przemieszczanie się po domu lub galerii handlowej, gdzie również można pracować.

Zapamiętaj! Nie ma jednej złotej zasady odnośnie do tego, jaki laptop do pracy zdalnej będzie idealny. Musisz w pierwszej kolejności jasno określić swoje preferencje oraz potrzeby. Zależy Ci na wydajności i jednocześnie mobilności urządzenia? W takim razie licz się z nieco większym wydatkiem. Laptopy nadające się do pracy zdalnej, które posiadają wydajne podzespoły i są lekkie, to wydatek nawet kilku tysięcy złotych, albo i więcej. Nie warto jednak oszczędzać na sprzęcie komputerowym. Im lepszy, tym większy komfort pracy z domu, a także większa sprawność pracownika podczas realizowanych działań.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz