Filtruj według
Kategorie
Cena
Waga (kg)
kg kg
Przekątna ekranu (cale)
Rodzina procesora
Wielkość pamięci (GB)
Pojemność dysku SSD (GB)
Pojemność dysku HDD (GB)
Interfejs dysku
Okres gwarancji
Typ gwarancji
Rozdzielczość
Ekran dotykowy
Typ karty graficznej
System operacyjny
Powłoka matrycy
Typ pamięci
Liczba banków pamięci
Liczba wolnych banków pamięci
Liczba zainstalowanych dysków
Maksymalna liczba dysków
Obsługa RAID
Ilość slotów PCI-E 16x
Ilość wolnych slotów PCI-E 16x
Ilość slotów PCI-E 4x
Ilość wolnych slotów PCI-E 4x
Ilość slotów PCI-E 1x
Ilość wolnych slotów PCI-E 1x
Czujnik otwarcia obudowy
Moc zasilacza [W]
Obudowa
Filtruj

Komputery i AiO

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukiwany produkt nie został odnaleziony

Komputer stacjonarny

Nowy komputer stacjonarny to gwarancja wygody użytkowania, a w zależności od indywidualnych preferencji możesz wybrać model spełniający najwyższe wymagania. Nasz sklep internetowy z komputerami stacjonarnymi ma w swojej ofercie klasyczne desktopy, mini PC, All-in-One (czyli komputery łączące w jednej obudowie monitor od podzespoły) oraz serwery. Przed dokonaniem wyboru warto dowiedzieć się, co je wyróżnia i w jakim środowisku sprawdzą się najlepiej. Wiele interesujących poradników i informacji o nowościach znajdziesz na naszym portalu Techsetter.pl. Wiedza o konfiguracjach komputerów stacjonarnych i o dostępnej na rynku technologii pomoże Ci dokonać satysfakcjonującego wyboru.

Nowe komputery stacjonarne – na co warto zwrócić uwagę?

Warto zacząć od zastanowienia się nad tym, do czego ma służyć Twój nowy komputer stacjonarny. W ten sposób określisz, czy bardziej interesuje Cię desktop, mini PC, kompaktowy All-in-One czy serwery.

Desktop, czyli klasyczny komputer stacjonarny, to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą komfortowo grać w gry komputerowe czy korzystać z zaawansowanych programów graficznych. Spośród wszystkich modeli komputerów stacjonarnych to desktopy mają największe możliwości konfiguracji. Ponadto w przyszłości z łatwością możesz dołożyć kolejne moduły pamięci RAM lub wymienić kartę graficzną oraz inne podzespoły w razie potrzeby. Z tego powodu jest to także doskonały wybór dla osób, które nie chcą szybko kupować kolejnego komputera. Co więcej, desktopy wyróżnia duża swoboda w doborze peryferiów, dzięki czemu z łatwością stworzysz wygodną przestrzeń do spędzania wolnego czasu na wirtualnej rozrywce lub profesjonalne miejsce do pracy.

Komputer stacjonarny – cena i konfiguracja

Ceny za nowe komputery stacjonarne wahają się od 2,5 tys. do nawet kilkudziesięciu tysięcy zł – wszystko zależy od tego, w jakim celu chcesz używać desktopa. Na przykład komputer stacjonarny HP 290 G3 z najniższej półki cenowej umożliwia wydajną pracę w programach biurowych, przeglądanie internetu, zdjęć czy oglądanie filmów. Ten model jest także dostępny z opcjonalną kartą graficzną i zamiast procesora Intel Core i3 można wybrać Intel Core i5, co zwiększy jego cenę, ale pozwoli korzystać z prostych programów do montażu zdjęć i filmów oraz grać w nowe gry komputerowe. Komputer stacjonarny od około 5 tys. zł będzie w stanie obsługiwać profesjonalne programy graficzne i najnowsze tytuły gier komputerowych. Ponadto najnowsze generacje portów USB pozwalają na bardzo szybkie przesyłanie danych, a pojemne dyski SSD działają znacznie szybciej od dysków HDD – mogą być również wyposażone w aż 1 TB miejsca na dane. Do trudniejszych zadań świetnie sprawdzi się na przykład komputer stacjonarny Dell OptiPlex 7090 lub HP EliteDesk 800 G6.

Nasz sklep z komputerami stacjonarnymi oferuje także program Notebook+, który pozwala od razu korzystać z nowego zakupu za sprawą wykonanej przez nas konfiguracji systemu Windows oraz instalacji najnowszych aktualizacji i wybranych programów. Ponadto każdy sprzęt w programie Notebook+ jest poddawany kontroli jakości i pakowany w dodatkowy karton firmowy, który gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie przesyłki.

Komputer stacjonarny do biura – co wybrać?

Komputer stacjonarny do biura powinien przede wszystkim zapewniać pracownikom wygodę oraz bezpieczeństwo w czasie pracy. Co więcej, ważnym aspektem jest także ilość miejsca, które można przeznaczyć na stanowisko pracy każdego pracownika. Z tego powodu bardzo dobrym rozwiązaniem może być komputer stacjonarny All-in-One. Ze względu na to, że wszystkie podzespoły są wbudowane w ekran komputera, to na biurku jest więcej wolnej przestrzeni, a liczba kabli mogących przeszkadzać w wygodnej pracy jest ograniczona. Wybierając klawiaturę i myszkę działającą poprzez Bluetooth, nie musisz się martwić żadnym okablowaniem. Dodatkowo nowoczesne komputery All-in-One są niezwykle lekkie, dzięki czemu z łatwością możesz zmieniać ich położenie. Atrakcyjny design jest dodatkową zaletą, dzięki której biuro lub domowy gabinet wyglądają nowocześnie i estetycznie.

Kompaktowy komputer stacjonarny – mini PC

Mini PC to świetne rozwiązanie, kiedy chcesz oszczędzić miejsce na biurku. Będzie też dobrym pomysłem, jeśli w bliskiej przyszłości planujesz wymianę ekranu i chcesz mieć swobodę wyboru jego wymiarów. Ponadto komputer stacjonarny mini PC może doskonale sprawdzić się także w salonie jako sprzęt do multimedialnej rozrywki. Dzięki małym rozmiarom zawsze znajdziesz miejsce, żeby go podłączyć – możesz zamontować go na przykład na jednej ze ścian. Warto również dodać, że tego rodzaju komputery są zazwyczaj wyposażone w bardziej energooszczędne podzespoły.

Serwer, czyli obowiązkowy komputer stacjonarny do biura

Nasz sklep internetowy z komputerami ma w swojej ofercie także serwery. Na rynku znajdują się trzy rodzaje obudów do serwerów. Obudowa typu Tower wygląda jak klasyczny komputer stacjonarny – taki serwer sprawdzi się świetnie w małych przedsiębiorstwach. Dla bardziej rozbudowanych firm warto wybrać serwery w obudowie typu Rack, która pozwala na zmieszczenie kilkunastu serwerów w szafach serwerowych. Jest ona kompaktowa, więc łatwo będzie dla niej znaleźć miejsce. Dla dużych przedsiębiorstw bardzo dobrym rozwiązaniem są obudowy kasetowe, które mają wbudowane zasilanie i chłodzenie, dzięki czemu serwery nie muszą być już w nie wyposażone. Serwery są przeznaczone do innych zastosowań niż komputery stacjonarne, dlatego wybierając je do swojej firmy, powinieneś zwrócić uwagę na technologię ich chłodzenia, ilość i jakość dysków twardych oraz na wbudowaną pamięć RAM. Ponadto kluczowe są zastosowane w nich systemy bezpieczeństwa, które służą ochronie danych i pozwalają im na niezawodne i nieprzerwane działanie.