Który laptop jest lepszy do pracy – Asus czy Lenovo?

Laptopy już od dawna stanowią podstawowe narzędzie pracy dla przedstawicieli wielu branż. Umożliwiają wygodne wykonywanie swoich obowiązków z każdego miejsca na ziemi. Który laptop będzie lepszy do pracy Asus czy Lenovo? Sprawdź nasz artykuł.

Kupując laptop do pracy powinniśmy postawić na wygodę i niezawodność. Urządzenie nie może być zbyt duże i ciężkie, co zmniejszyłoby jego mobilność. Warto stawiać na modele wyposażone w pełną gamę złączy i pojemną baterię. Wybór najczęściej pada na laptopy znanych marek, takich jak Asus czy Lenovo. Który z nich będzie lepszy do pracy?

Laptop do pracy – ważne parametry techniczne

Jak każde urządzenie elektroniczne, każdy laptop posiada określone parametry techniczne, które wpływają na komfort pracy użytkownika. Wybierając laptop Asus czy Lenovo do pracy powinniśmy stawiać głównie na funkcjonalność, wydajność, niezawodność i wytrzymałość. Dzięki temu mamy pewność, że laptop zawsze będzie gotów do użytku w każdych warunkach. Jakie są najważniejsze parametry?

Wydajność

Zarówno Asus, jak i Lenovo oferują bardzo dobre laptopy o wysokiej wydajności. Pozwalają na płynną obsługę programów, przeglądanie internetu, korzystanie z poczty elektronicznej czy komunikatorów. Obie marki stosują wysokiej klasy procesory Intel Core oraz AMD Ryzen i oferują imponującą ilość pamięci operacyjnej dochodzącą do 32 GB.

Rozdzielczość

Rozdzielność i przekątna ekranu oraz rodzaj matrycy w znacznym stopniu wpływają na komfort pracy z laptopem. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość i płynność wyświetlanego obrazu. Asus, jak i Lenovo dostępne są w wielu rozdzielczościach z matowymi matrycami, które najlepiej sprawdzą się w pracy.

Pojemność baterii

Nagłe i szybkie rozładowanie baterii potrafi skutecznie zepsuć cały efekt naszej pracy, dlatego warto wybierać modele oferujące baterie o dużej pojemności akumulatora, wynoszącej co najmniej 3000 mAh. Jest to bardzo ważny parametr, szczególnie gdy zdarza nam się pracować poza domem lub biurem i nie mamy dostępu do gniazdka sieci elektrycznej

Pamięć operacyjna

Duża pojemność RAM umożliwia wykorzystanie całego potencjału naszego laptopa. Dlatego do pracy wybierajmy modele oferujące minimum 8 gigabajtów RAM. W niektórych laptopach Asus czy Lenovo jest możliwość rozszerzenia pamięci. Im większa pojemność, tym więcej arkuszy i programów będziemy mogli używać jednocześnie bez problemów z wydajnością i płynnością.

Złącza

Laptop do pracy powinien umożliwiać podłączenie rożnorodnych urządzeń zewnętrznych, takich jak pendrive, modem, monitor, skaner, projektor czy drukarka. Dlatego niezbędne będą odpowiednie gniazda typu USB, DisplayPort i HDMI, Ethernet / RJ45, Thunderbolt, gniazdo słuchawkowe oraz czytnik kart pamięci.

Asus – laptopy do pracy dla wymagających

Marka Asus oferuje szeroką gamę laptopów do pracy. Modele tej firmy wyróżniają się dużą wydajnością, niezawodnością i trwałością. Jednocześnie są bardzo dobrze zaprojektowane i precyzyjnie wykonane. Oferują pełną gamę złączy umożliwiających podłączenie zewnętrznych urządzeń, przesyłanie danych ze smartfonów, czy nawiązanie szybkiej łączności Wi-Fi. Laptopy Asus wyposażone są w potężne procesory Intel Core i wydajne karty graficzne NVIDIA® GeForce® gwarantujące dużą moc obliczeniową niezbędną do wykonania różnych zadań.

Lenovo – czołowy gracz na rynku laptopów

Laptopy Lenovo to propozycja dla tych, którzy oczekują najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Oferta marki jest podzielona na kilka serii. W ofercie znajdziemy laptopy z serii Essential, które sprawdzą się do podstawowych zadań biurowych, modele Lenovo ThinkBook dla biznesu, uzbrojone w bardzo wydajne podzespoły oraz laptopy do pracy ThinkPad, wyposażone w pojemne dyski SSD, wydajne procesory Inter Core lub AMD Ryzen, oraz pojemne baterie pozwalające na kilkanaście godzin pracy.

Jaki laptop wybrać Asus czy Lenovo?

Jeśli zastanawiasz się który laptop lepszy Asus czy Lenovo, odpowiedź może nie być jednoznaczna. Obie firmy oferują bardzo dobry i ceniony przez użytkowników sprzęt, który idealnie nadaje się do zastosowań profesjonalnych, jak i domowych. Jaki laptop wybrać Asus czy Lenovo 2022? W najnowszym rankingu modele obu marek zajmują czołowe miejsca.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz