Laptopy biznesowe Acer  - przewodnik po seriach

Acer to jeden z najbardziej uznanych producentów sprzętu komputerowego na świecie. Gigant, który w swojej ofercie posiada zarówno desktopy, laptopy, monitory, serwery, projektory oraz inny sprzęt przydatny podczas rozrywki oraz pracy. W tym poradniku skupimy się właśnie na tej drugiej grupie maszyn, a mówiąc jeszcze precyzyjniej – na laptopach biznesowych Acer.

Podobnie jak inni producenci laptopów biznesowych, także Acer może pochwalić się całkiem niezłym portfolio, obejmującym zarówno notebooki dla małych i średnich firm, jak i korporacyjne maszyny klasy Premium. W ofercie Acera nie brakuje także mobilnych stacji roboczych dla twórców kreatywnych. Te maszyny wyposażono w wydajne procesory oraz niezależne karty graficzne o wysokiej mocy obliczeniowej. Nie zapomniano również o wysokiej klasy ekranach (również w wersji dotykowej), które cechują się bogatą i precyzyjnie oddaną paletą barw. Acer oferuje także specjalistyczne laptopy do zadań specjalnych, przygotowane z myślą o ekstremalnych warunkach środowiskowych.

Żeby lepiej zorientować się w ofercie laptopów od Acera, warto zapoznać się z ich seriami.

Acer TravelMate

To największa rodzina biznesowych maszyn od Tajwańczyków, która dodatkowo podzielona została na trzy naczelne podserie. Każda z nich zasługuje w pełni na miano notebooka biznesowego, ale każda oferuje nieco inne możliwości.

Acer TravelMate B

To dość specyficzna rodzina sprzętu, gdyż zaprojektowana została z myślą o edukacji. To niewielkie laptopy, nawet z ekranami 11,6 cala, dzięki czemu mieszczą się bez problemu w plecakach czy niewielkich torbach. TravelMate B występują w wersji Spin, a więc jako laptop 2-w-1 lub klasycznej. Wyposażone są w dotykowe ekrany, a ich obudowa została wzmocniona. Pod kątem specyfikacji to dość niska półka, ale w zupełności wystarczająca do obsługi podstawowych aplikacji wykorzystywanych w edukacji. Acer postarał się również, żeby bateria starczała na cały dzień nauki. Siłą rzeczy też, laptopy z rodziny TravelMate B są niedrogą propozycją.

Acer TravelMate P

Opuszczamy szkolne ławki i przenosimy się do biur i zakładów pracy. To właśnie serię TravelMate P stworzono do wielozadaniowej pracy. Rodzina laptopów TravelMate P została podzielona na jeszcze mniejsze podserie: P2, P4 oraz P6. Jak można się domyślić – im wyższy numer, tym będziemy mówić o bardziej zaawansowanych maszynach.

W przypadku TravelMate P2 Acer oferuje laptopy klasy entry-biznes, dla małych i średnich przedsiębiorstw. Producent zadbał jednak, aby TravelMate P2 w całości spełniały wymagania klienta biznesowego. Laptopy są dostępne w wariancie z ekranem 15,6 lub 14 cali, posiadają na wyposażeniu matryce IPS, podświetlane klawiatury oraz dodatki zabezpieczające przed niepowołanym dostępem: czytnik linii papilarnych, kamerkę z funkcją rozpoznawania twarzy, a nawet skaner SmartCard. Konfiguracja także nie zawodzi, gdyż w laptopie może znaleźć się procesor niskonapięciowy od Intela oraz pojemne dyski M.2.

TravelMate P4 to już wyższa półka, o czym świadczy nie tylko wyposażenie notebooka, ale też smukła obudowa z magnezu i aluminium – lekkich i odpornych na uszkodzenia mechaniczne metali. W laptopie znaleźć się może procesor niskonapięciowy od Intela (w tym z vPro) lub AMD (z platformą Ryzen PRO). Ponadto, TravelMate P4 oferują także konfiguracje z modemem WWAN, pozwalającym na korzystanie z sieci komórkowej w laptopie. Nie brakuje też opcji zabezpieczających komputer i dane. TravelMate P4 są dostępne w rozmiarze 14 oraz 15,6 cala.

Acer przygotował także wersje P4 z ekranem obracanym o 360°. Hybryda laptopa i tabletu wyposażona dodatkowo jest w ekran dotykowy oraz aktywne piórko.

Seria P6 to już przedmurze klasy Premium, o czym świadczy nie tylko leciutka (nawet poniżej 1 kg!) i smukła obudowa z aluminium i magnezu, ale też wyposażenie. W tej serii Acer stawia na ultramobilność, więc oprócz połączenia niskonapięciowych i jednocześnie wydajnych CPU z pojemną, wystarczającą na kilkanaście godzin nieprzerwanej pracy, baterią, liczyć można na pełen zestaw zabezpieczeń oraz wysokiej klasy ekrany, nawet o 100-procentowym pokryciu palety sRGB. TravelMate P6 mogą zostać skonfigurowane z modemem WWAN.

Acer TravelMate P6 również dostępne są w wersji Spin, czyli z możliwością szybkiej transformacji laptopa w spory tablet, który może być obsługiwane za pomocą palców lub aktywnego piórka.

Acer Swift

Kolejną rodziną sprzętu, która sprawdzi się zarówno w firmie, na uczelni, jak i w przypadku zastosowań bardziej prywatnych, jest seria Acer Swift. W tym przypadku producent postawił na maksymalny balans pomiędzy ultramobilnością, wydajnością a ceną. To właśnie do serii Swift należą najlżejsze i najsmuklejsze „flagowce” od Acera. W oczy rzuca się także nieco odważniejsza stylistyka laptopów.

Podobnie jak TravelMate, Swift także jest podzielona na podserie różniące się między sobą wyposażeniem oraz wydajnością. Wszystkie: Swift 1, Swift 3,  Swift 5 oraz Swift 7 łączy natomiast 14-calowy ekran oraz długi czas pracy na baterii. W przypadku Acer Swift 3, 5 oraz Swift 7 liczyć można także na obudowę z magnezu i aluminium. W niektórych modelach Acer Swift znaleźć się mogą niezależne karty graficzne, jednak są to podzespoły z niskich półek wydajnościowych.

Acer Enduro

To dość ciekawa propozycja Acera, gdyż mowa o laptopach klasy rugged albo semi-rugged. Oznacza to, że maszyny te posiadają specjalnie wykonane i wzmocnione obudowy, umożliwiające pracę z laptopem w warunkach ekstremalnych. Mocno zakurzone i zawilgocone miejsca, niskie i wysokie temperatury, wibracje, nawet obfitsze zachlapanie cieczą czy upadki są im niegroźne. To laptopy, po które sięgnie zarówno policja, wojsko, straż pożarna, geolodzy, leśnicy, inżynierowie pracujący w terenie oraz wiele innych zawodowców pracujących nierzadko w niesprzyjających i niebezpiecznych dla elektroniki warunkach.

Laptopy Acer Enduro charakteryzują się także bardzo jasnymi i czytelnymi ekranami oraz akumulatorami pozwalającymi na długie godziny pracy w terenie. Enduro posiadają także zakryte porty, dzięki czemu w otwory nie dostaje się piasek, woda, kurz i inne zanieczyszczenia. Sprzęt z tej serii posiada też zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem. Zazwyczaj jest to czytnik linii papilarnych, kamerka z funkcją rozpoznawania twarzy oraz moduł TPM 2.0. Laptopy Enduro spełniają wymagania normy IP53 (Enduro N3) oraz IP65 (Enduro N7).

Dość ciekawą propozycją jest Acer Enduro Urban – wzmocniony laptop, który tym razem został zaprojektowany z myślą o miejskich i terenowych aktywnościach. Praca na świeżym powietrzu to idealne warunki, w których Enduro Urban się odnajdzie. Laptop może pochwalić się certyfikacją MIL-STD 810H oraz spełnianiem normy IP53.

Acer ConceptD

Acer przygotował także profesjonalne, wydajne i bardzo bogato wyposażone laptopy dla twórców kreatywnych. To jedne z najciekawszych propozycji tego typu dostępne na rynku, a jednym z ich naczelnych atutów jest posiadanie certyfikacji ISV m.in. dla pakietu Adobe oraz Autodesk.

To co łączy laptopy ConceptD to nowoczesna i niebanalna stylistyka. Magnezowo - aluminiowe obudowy komputerów są przy tym odpowiednio smukłe i lekkie, a także wyposażone w spory zapas portów. Dodatkowo Acer ConceptD wykończone zostały ceramiczną powierzchnią, chroniącą metal przed korozją oraz utlenianiem.

Acer ConceptD wyposażone zostały także w wysokiej klasy ekrany, które mają sprostać wymaganiom osób na co dzień pracujących przy obróbce grafiki 2D oraz 3D. Nie zapomniano także o panelach dotykowych, które w połączeniu z aktywnym piórkiem mogą pełnić rolę tabletu graficznego. Do tego dochodzą wydajne karty graficzne z rodziny NVIDIA RTX, a nawet specjalistyczne układy NVIDIA Quadro. Konfiguracje wieńczą procesory z rodziny Intel Core-H oraz pojemne i szybkie dyski twarde. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz