Laptop biznesowy od 3000 do 5000 zł - najlepsze laptopy do pracy

Laptop do pracy w biurze czy notebook biznesowy, to nie tylko komputer dla pracowników biura czy biznesmenów. Osoby, które pracują jako freelancerzy czy studenci na pewno skorzystają ze wszystkich zalet, jakie oferują te modele laptopów. Laptop biznesowy powinien się wyróżniać dużą mobilnością za sprawą pojemnej baterii. Co więcej, producenci, tworząc komputery w tej kategorii, używają także niezwykle wytrzymałych i bardzo estetycznych materiałów do wykonania obudowy. To, co wyróżnia laptopy biznesowe, to także ich waga, ponieważ muszą być one przystosowane do częstych podróży i pracy w różnych warunkach. Jeśli pracujesz na zewnątrz, to zainteresują Cię modele z matową matrycą i te, które mogą pracować bez ładowania przez minimum 8 godzin.

Ranking laptopy do 3000 zł — na co zwracać uwagę?

Wybierając laptop biurowy do 3000 zł, masz szeroki wybór modeli, które doskonale sprawdzą się jako wydajne komputery do pracy stacjonarnej. W tej kwocie można także znaleźć kilka modeli, które dobrze poradzą sobie z pracą w podróży, kiedy waga i wielkość notebooka mają znaczenie, a przede wszystkim wytrzymałość jego baterii. Jeśli kupujesz laptop biurowy do 3000 zł, należy pamiętać, że 8 GB pamięci RAM to absolutne minimum, a możliwość rozbudowy pamięci jest bardzo przydatna. Dodatkowo warto pomyśleć o dysku SSD, który zapewni szybką pracę komputera. Jeśli jego wymiary nie będą odpowiednio duże, to można znaleźć modele z dyskiem SSD i z pojemnym dyskiem HDD w drugiej kieszeni.

Laptop Lenovo Essential V14 G2 to niezwykle elegancki model notebooka, który gwarantuje wysoką wytrzymałość. Lekka waga, bo 1,5 kg i wygodny 14-calowy ekran o matowej matrycy zapewnia komfort pracy zarówno w biurze, jak i w czasie podróży. Bateria jest w stanie pracować do 6 godzin bez ładowania. 8 GB RAM pamięci z możliwością rozszerzenia do 12 GB sprawia, że komputer przez długi czas będzie działać szybko. Co więcej, dysk SSD zapewnia doskonałą wydajność, a duża ilość portów pozwoli podłączyć wszystkie potrzebne urządzenia do prowadzenia konferencji.

Laptop biurowy do 3000 zł HP 250 G8 to wygodny i bardzo wydajny komputer z ekranem 15,6 cali i matową powłoką matrycy. 4-rdzeniowy procesor Intel Core i3 11. generacji pozwala na komfortową pracę, niezależnie od ilości otwartych kart i plików. Co więcej, notebook ma 8 GB pamięci RAM z możliwością jej rozbudowy do 16 GB. Dysk SSD gwarantuje szybką wymianę plików. Ponadto HP 250 G8 ma pojemną baterię, która pozwala na pracę aż do 9,5 godzin bez podłączenia do ładowania. Wyposażony jest także w gniazdo Kensington, które pozwala zabezpieczyć komputer przed kradzieżą przy pomocy zamka. Dodatkową ochronę zapewnia funkcja rozpoznawania twarzy i moduł TPM. Jako laptop biurowy sprawdzi się także dzięki wbudowanej klawiaturze numerycznej, na którą nie każdy producent decyduje się w swoich komputerach mobilnych.

Jaki laptop do 4000 zł — co oferują komputery mobilne do tej kwoty?

Jeśli zastanawiasz się, jaki laptop do 4000 zł sprawdzi się w Twojej firmie, to warto pamiętać, że taka kwota daje więcej możliwości, jeśli chodzi o pojemność dysku SSD oraz ilość pamięci RAM i klasę procesora.

W tym zestawieniu znajdzie się model, który w skromniejszej konfiguracji widnieje jako bardzo dobry laptop biurowy do 3000 zł. Laptop HP 250 G8 w cenie około 4000 zł jest wyposażony w bardzo wydajny procesor Intel Core i7-1165G7. Przeznaczony do korzystania z bardziej obciążających komputer programów zapewni wysoką wydajność i szybką pracę. Dodatkowo pamięć 8 GB RAM może być rozbudowana do 16 GB. Dysk SSD 512 GB zapewnia dużo wolnego miejsca i komfort pracy. Komputer zabezpieczony jest modułem TPM i czytnikiem linii papilarnych.

Laptop Lenovo ThinkPad E15 G3, jest dostosowany zarówno do pracy w biurze, jak i w podróży. Waży zaledwie 1,7 kg i posiada 15-calowy, matowy ekran. Wbudowane 8 GB pamięci RAM można rozszerzyć do 24 GB, dzięki czemu po latach użytkowania można przyśpieszyć działanie laptopa poprzez dodatkowe układy pamięci. Komputer wyposażony został w szereg zabezpieczeń, takich jak moduł TPM, rozpoznawanie twarzy czy czytnik linii papilarnych oraz bardzo funkcjonalne gniazdo Kensington. Podświetlenie klawiatury i blok numeryczny zwiększają komfort pracy, a odporność na zachlapanie zabezpiecza przed utratą najważniejszych projektów zapisanych na naszym komputerze.

Laptop Dell Vostro 3400 to przykład na to, jaki laptop do 4000 zł powinien być, jeśli zależy Ci na komforcie pracy w biurze czy w podróży biznesowej. Duża ilość portów USB i innych rodzajów, jak HDMI, pozwala na podłączenie najważniejszych urządzeń. Dysk SSD 512 GB zapewnia dużą ilość miejsca na dane poza chmurą. Gniazdo Kensington, moduł TPM i czytnik linii papilarnych zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas podróży i w czasie pracy w kawiarniach. Na zewnątrz sprawdzi się matowa matryca, a 8 GB RAM i procesor Intel Core i5-1135G7 sprawia, że komputer działa szybko i niezawodnie.

Laptop Biznesowy do 5000 zł — propozycje najlepszych modeli

Laptop biznesowy do 5000 zł pozwala na dużą swobodę w wyborze dodatkowych udogodnień. Ponadto komputery w tym przedziale cenowym mogą być wyposażone w bardzo wydajne podzespoły, które sprawdzą się także w programach graficznych.

Laptop Dell Vostro 3510 dzięki wbudowanej karcie graficznej NVIDIA GeForce MX350 zapewnia dużą moc obliczeniową. 15-calowy, matowy ekran Full HD zapewnia wygodę i komfort w czasie pracy zarówno na zewnątrz, jak i w biurze. Ponadto komputer wyposażony jest w dysk SSD 256 GB i dysk HDD 1 TB. Procesor Intel Core i7-1165G7 i 16 GB pamięci RAM to gwarancja długiej żywotności tego modelu i dostosowania do przyszłych aktualizacji używanych przez nas programów. Zamontowano tu także moduł TPM i gniazdo Kensington, które gwarantują bezpieczeństwo Twoich danych.

Laptop HP ProBook x360 435 G8 to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób dużo pracujących w drodze. Błyszczący ekran 13,3-calowy można obrócić i przekształcić ten wydajny komputer w niezwykle komfortowy tablet. 17 godzin pracy bez ładowania i szereg zabezpieczeń, takich jak moduł TPM, gniazdo Kensington, czytnik linii papilarnych oraz kamera z rozpoznawaniem twarzy, sprawia, że jest to doskonała propozycja dla osób pracujących poza biurem. AMD Ryzen 5 5600U to bardzo wydajny procesor, który wraz z 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD 256 GB zapewniają szybką i niezawodną pracę notebooka od HP.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz