Jaki laptop biznesowy wybrać w 2022? Ranking laptopów biznesowych

Laptopy dla biznesu to bardzo szeroka gama produktów, a najlepsze laptopy do pracy mogą w wielu aspektach różnić się od siebie. Wybierając urządzenia do swojej firmy, należy brać przede wszystkim zakres cenowy, jaki chcesz wziąć pod uwagę. Co więcej, zakres obowiązków pracowników określa też to, co powinny zaoferować dobre laptopy do pracy biurowej. Producenci tworzą bardzo dużo zróżnicowanych modeli, które są dopasowane do różnych sposobów pracy — komputery mogą być bardziej mobilne lub dostosowane do ochrony prywatności i danych, albo oferować dużą wydajność, żeby sprostać zadaniom, jakie stawiają im programy graficzne czy architektoniczne.

Najlepszy laptop do pracy, na co zwracać uwagę przy wyborze?

Laptopy dla biznesu to kategoria, która odznacza się przede wszystkim wyższą wytrzymałością na uszkodzenia. Są one często wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia prywatności, żeby chronić poufne dane zarówno użytkownika, jak i przedsiębiorstwa. Ponadto większość modeli z tej kategorii przystosowana jest także do podróży. Za sprawą odpowiednich wymiarów i niskiej wagi zapewniają komfort przy pracy, kiedy wybieramy się na spotkanie biznesowe czy na weekendowe szkolenia.

Jaki laptop biznesowy wybrać w 2022? Komputer do pracy w podróży i w biurze powinien być wyposażony w odpowiednie podzespoły i udogodnienia. Przede wszystkim obudowa powinna być wykonana estetycznie i z odpowiedniego materiału. Najlepsze laptopy dla biznesu są wyposażone w aluminiowe lub magnezowe obudowy i można znaleźć także modele wzbogacone włóknem węglowym. Te materiały zapewniają lekkość i odpowiednie zabezpieczenie przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi. To bardzo ważne, ponieważ podczas podróży nie zawsze jesteś w stanie zabezpieczyć komputer przed upadkiem, a nie chcesz utracić wszystkich ważnych i poufnych danych.

Najlepszy laptop do pracy musi mieć szybki dysk na dane i na system operacyjny, żeby oferował wydajną pracę i aby błyskawicznie przenosił i zapisywał pliki. Wybierając komputer, warto decydować się na te wyposażone w dyski SSD, które pracują znacznie szybciej niż dyski HDD, są lżejsze i lepiej wytrzymują wstrząsy, co może uratować nas przed utratą naszej wcześniej przygotowanej prezentacji. Warto także pamiętać o możliwości zapisu w chmurze i utworzeniu prywatnej chmury dla lepszego zabezpieczenia kopii zapasowych i wszystkich danych.

Laptopy dla biznesu to również te wyposażone w dobrą baterię — na jednym ładowaniu taki komputer powinien wytrzymać do 8 godzin. Warto jednak pamiętać, że nie tylko pojemność baterii przekłada się na długość pracy notebooka bez ładowania. Procesory mają oznaczenia, które pomogą wybrać komputer odpowiedni do preferowanego użytkowania. Jeśli chcesz długo pracować mobilnie, nie mając czasem gniazdka w pobliżu to energooszczędny procesor i wysokiej klasy chłodzenie, które skutecznie obniża jego temperaturę, wraz z pojemną baterią zapewnią kilka godzin spokojnej pracy. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór komputera, który wyposażony jest w funkcję szybkiego ładowania, dzięki czemu zawsze znajdziesz miejsce, w którym doładujesz notebook do optymalnych 80%.

Laptopy dla biznesu — w co powinny być wyposażone?

Wybierając komputer dla firmy, warto wiedzieć, jakie będzie jego zastosowanie. Dobre laptopy do pracy biurowej, w przeciwieństwie do tych przygotowanych na wyjazdy biznesowe, mogą mieć wyższą wagę. Co więcej, większy ekran, przynajmniej 14 cali zapewnia odpowiedni komfort pracy. Zarówno laptopy dla biznesu do pracy mobilnej, jak i stacjonarnej powinny być wyposażone w matowe matryce, dzięki czemu światło lamp i promienie słoneczne będą rozpraszane i ekran zapewni doskonałą widoczność. IPS lub OLED to matryce o matowej powierzchni, lub błyszczącej tylko w przypadku ekranów dotykowych i o bardzo szerokich kątach widzenia, które także pozwalają oglądać ekran pod kątem. Błyszczące matryce charakteryzują się lepszym nasyceniem kolorów, ale w świetle słonecznym lub pod kątem nie będziesz w stanie dobrze zobaczyć tego, nad czym pracujesz.

Laptop do pracy biurowej 2022 i laptopy dla biznesu to także komputery, które wyposażone są w szereg dodatkowych zabezpieczeń, dzięki czemu nie musisz się martwić o swoją prywatność i bezpieczeństwo danych. Modele biznesowe mają w standardzie zamontowany czytnik linii papilarnych. Ponadto mogą być zabezpieczone poprzez kamerkę z funkcją rozpoznawania twarzy czy wzoru żył na nadgarstku. Bardzo skuteczne zabezpieczenie, które jest używane w niektórych modelach, to czytnik Smart Card, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo danych, ponieważ po włożeniu unikalnej karty należy również wprowadzić kod PIN. Jeśli podróżujemy sami, to do ochrony przed kradzieżą można zakupić linkę zabezpieczającą, którą przypinasz do Kensington security slot, dzięki czemu nikt nie zabierze Twojego komputera podczas chwilowej nieobecności. Dobrym rozwiązaniem jest także moduł Trusted Platform Module, które skutecznie zaszyfruje Twoje dane. Ponadto laptopy dla biznesu mają wbudowaną mechaniczną zasłonę do kamery internetowej, aby chronić prywatność.

Najlepszy laptop do pracy biurowej 2022 i laptopy dla biznesu

Na rynku dostępnych jest kilka najlepszych modeli, które sprawdzą się jak dobre laptopy do pracy biurowej oraz wydajne laptopy dla biznesu.

Lenovo ThinkPad E14 G3 to sprawdzony notebook o bardzo estetycznej i wytrzymałej obudowie, który wyposażony jest w matową matrycę IPS, dysk SSD i moduł TPM. Lenovo E14 to wydajny, ważący jedynie 1,64 kg z 14-calowym ekranem.

Asus ExpertBook B1 B1400 to jeden z lepszych wyborów w kategorii laptopy dla biznesu. Wyposażony w czytnik linii papilarnych i moduł TPM, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo danych. Jest bardzo wydajny i wyposażony w 14-calową matową matrycę. Co więcej, wytrzymałość klasy wojskowej ochroni przed zróżnicowaną temperaturą i przypadkowymi wstrząsami czy uderzeniami.

Do użytku biznesowego dobrym rozwiązaniem są także laptopy Apple MacBook Pro 13. Wysokiej jakości podzespoły zapewniają szybkie działanie komputera. Jest niezwykle lekki, bo ma jedynie 1,4 kg i zapewnia bezpieczeństwo poprzez czytnik linii papilarnych. Zintegrowanie wszystkich urządzeń producenta Apple pozwala na dużą wygodę podczas pracy zdalnej, dzięki czemu w łatwy sposób prześlesz dane pomiędzy swoimi urządzeniami.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz