Jaki kupić laptop z dotykowym ekranem?

Laptopy z dotykowym ekranem to odpowiedź producentów sprzętu elektronicznego na rosnące wymagania i potrzeby klientów. Te wyjątkowo funkcjonalne i praktyczne urządzenia zdobywają coraz większą popularność. Jaki laptop z dotykowym ekranem wybrać? Sprawdźmy to!

Laptopy wykorzystujemy w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Korzystamy z nich dla rozrywki, oglądając filmy czy przeglądając internet. Dla wielu jest to podstawowe narzędzie pracy umożliwiające sprawne wykonywanie swoich obowiązków i komunikowanie się ze współpracownikami. Osobom ceniącym wygodę i najnowsze rozwiązania technologiczne polecamy laptop z dotykowym ekranem, który pod względem funkcjonalności znacznie wyprzedza tradycyjnego notebooka.

Wybieramy laptop z dotykowym ekranem – parametry

Tak jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego, warto przed zakupem poznać, na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę. Podstawową kwestią wpływającą na wydajność laptopa jest procesor oraz pojemność pamięci RAM. Oprócz tego, jeśli chcesz wiedzieć jaki laptop z dotykowym ekranem wybrać, przyjrzyj się także pozostałym parametrom urządzenia, takim jak:

Rozdzielczość i przekątna ekranu

Te parametry powinniśmy dostosować do naszych indywidualnych wymagań i potrzeb. Jeśli laptop będzie Ci służyć nie tylko w domu, ale także w podróży, wybieraj modele o przekątnej od 10 do 15 cali, które są lekkie i mobilne. Jeśli zależy Ci na maksymalnej wygodzie postaw na laptopy 17-calowe. Najczęściej stosowanym standardem rozdzielczości jest Full HD, ale spotkamy się także z modelami wykorzystującymi technologię 4K.

Rodzaj matrycy

Do wyboru mamy laptopy z dotykowym ekranem z matrycą matową lub błyszczącą. Pierwsza z nich nie odbija światła, dzięki czemu nie męczy wzroku, a ekran jest czytelny nawet w mało sprzyjających warunkach oświetleniowych. Druga oferuje lepszą głębię i nasycenie kolorów. Ważna jest także technologia matrycy, czyli IPS lub OLED. Obie zapewniają optymalną jasność, dobre odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia.

Wielkość i waga urządzenia

Jaki laptop z dotykowym ekranem wybrać jeśli będziemy z niego korzystać w podróży? Przede wszystkim musi być lekki i poręczny. Najpopularniejsze marki, takie jak Microsoft, Dell czy Lenovo mają w swojej ofercie modele o nowoczesnej budowie, które zapewnią odpowiedni komfort użytkowania w każdych warunkach.

Jaki laptop z dotykowym ekranem? Rodzaje

Różnorodność dostępnych modeli laptopów z ekranem dotykowym zwiększa się z roku na rok. Obecnie na rynku znajdziemy tradycyjne laptopy z dotykowym ekranem, oraz urządzenia konwertowalne, z których, po wypięciu klawiatury pełniącej jednocześnie rolę stacji dokującej, można korzystać podobnie jak z tabletów. Wśród laptopów konwertowalnych wyróżniamy:

  • Laptopy z obrotowym ekranem – wyświetlacz umieszczony jest na specjalnych zawiasach, które pozwalają na ustawienie ekranu w dowolnej pozycji.
  • Laptopy z ekranem odchylanym o 360 stopni – wyświetlacz można odchylić do tyłu w kierunku podstawy, by korzystać z niego jak z tabletu.
  • Laptopy z ekranem obracanym w ramce – wyświetlacz umieszczono na specjalnej ramce, w której się obraca. Jako pierwsza, rozwiązanie to zaprezentowała marka Dell.

Czy warto kupić laptopa z dotykowym ekranem?

Laptop z dotykowym ekranem to bardzo funkcjonalne i wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się zarówno do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych. Możliwość korzystania z tego typu urządzeń jak z tabletu znacznie zwiększa ich mobilność, którą możemy wykorzystać będąc w podróży. Laptop z obrotowym ekranem sterowanym za pomocą dotyku z pewnością zrobi wrażenie na naszych partnerach biznesowych oraz ułatwi przeprowadzanie różnorodnych prezentacji. Zintegrowanie funkcji laptopa, smartfona i tabletu w jednym urządzeniu oraz możliwość szybkiej zmiany trybu pracy, daje nam możliwość nanoszenia zmian i poprawek w tworzonym projekcie za pomocą precyzyjnego rysika, by po chwili korzystać z laptopa w tradycyjny sposób.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz