Microsoft Surface Pro 4

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukiwany produkt nie został odnaleziony

Microsoft Surface Pro 4 - biznesowy laptop konwertowalny

Microsoft Surface Pro 4 to połączenie wydajności i funkcjonalności biznesowego ultrabooka z wygodą i możliwościami tabletu dla profesjonalisty. Urządzenie imponuje przy tym jakością wykonania, fenomenalnym ekranem dotykowym i wsparciem rozwiązań dostępnych tylko w środowisku Windows 10 Pro.

Niewielka waga

Dzięki formie tabletu Microsoft Surface Pro 4 jest lżejszy od większości ultrabooków, zapewniając przy tym ekran o przekątnej 12,3 cala i niesamowitej rozdzielczości. Komputer sprawdzi się więc także w roli wygodnego narzędzia do przeglądania Internetu lub odtwarzacza multimediów – docenimy go zarówno w podróży, jak i relaksując się na kanapie. Wykonana z magnezu obudowa jest nie tylko lekka (0,8 kg) lecz także solidna i funkcjonalna – wbudowana podpórka ułatwi pracę oraz oglądanie filmów.

Dane techniczne

Surface Pro 4 działa na systemie Windows 10 Pro i jest dostępny w różnych wariantach konfiguracyjnych. Podstawowe modele korzystają z procesora Intel Core m3, natomiast wersje o większej wydajności wyposażono w układy z rodziny Intel Core i5 lub Core i7. Wybrać możemy także pojemność dysku półprzewodnikowego oraz ilość pamięci RAM (do 16 GB).

Wygląd i ekran

Microsoft Surface Pro 4 przyciąga wzrok stylową obudową z magnezu w metalicznym kolorze. Proporcje ekranu 3:2 to rzadkość we współczesnym sprzęcie – format kartki papieru ułatwia pracę z tekstem oraz rysowanie czy szkicowanie. Ekran PixelSense może się także pochwalić imponującą rozdzielczością (2736 x 1824), mocnym kontrastem i podświetleniem oraz szerokimi kątami widzenia i idealnie odwzorowaną paletą barw sRGB. Matryca wspiera także 10 punktowy dotyk oraz obsługę piórka Surface Pen.

Pióro w zestawie

Surface Pro 4 jest wyposażony w cyfrowe piórko wykrywające 1024 poziomy nacisku. Pióro radykalnie zmienia wygodę obsługi programów graficznych oraz ręcznego notowania. Wśród opcjonalnych akcesoriów znajdziemy także dodatkowe końcówki piórka, zwiększające jego możliwości i funkcjonalność.

Klawiatura Type Cover

Surface Pro 4 najlepiej sprawdza się w zestawie z klawiaturą Type Cover. Klawiatura łączy się z urządzeniem magnetycznym zaczepem, umożliwiając wygodną pracę z pakietem biurowym lub obsługę poczty. Type Cover jest dostępna w kilku kolorach i, oprócz bycia klawiaturą, chroni też ekran urządzenia. Posiada również pięciostopniowe regulowane podświetlenie. Waży zaledwie 0,3 kg, co nie wpływa znacząco na poręczność zestawu.

System chłodzenia

Microsoft Surface Pro 4 jest wyposażony w przemyślany system chłodzenia, który nie pozwala mu się nagrzewać. Przy większości codziennych zadań urządzenie jest niemal bezgłośne. Modele z procesorem Intel Core m3 pracują zupełnie bezszmerowo, gdyż dysponują pasywnym systemem chłodzenia.

Długi czas pracy bez zasilania

Akumulator o pojemności 38 Wh pozwala na wielogodzinną pracę bez martwienia się o stan baterii. Modele z procesorami Intel Core zapewnią około 6 – 7 godzin aktywnej pracy z tabletem, natomiast wersje na platformie Intel Core m3 będą pracować jeszcze dłużej.