Acer

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukiwany produkt nie został odnaleziony

Acer od wielu lat dostarcza na światowe rynki produkty z najróżniejszych segmentów elektroniki – od prostych myszek biurowych po zaawansowane notebooki dla graczy. Jeszcze kilka lat temu firma ta kojarzyła się głównie z niedrogimi produktami dla użytkowników domowych, obecnie jednak w jej portfolio znajdziemy także produkty zaprojektowane z myślą o użytkownikach z większymi wymaganiami, w tym także dla segmentu biznesowego. Szeroki wybór różnorodnych modeli daje nam dostęp zarówno do niedrogich rozwiązań dla szkół czy małych i średnich firm, jak i do prestiżowych laptopów z bogatym dodatkowym wyposażeniem, zamkniętych w obudowach z materiałów najwyżej jakości.

Acer – historia marki

Fundament pod przyszłą korporację położył w 1976 roku świeżo upieczony absolwent inżynierii elektronicznej Stan Shih, który wraz ze swoją żoną oraz grupą pięciu inwestorów powołał do życia spółkę Multitech. Początkowo firma zajmowała się produkcją i dystrybucją części elektronicznych oraz doradztwem w wykorzystaniu mikroprocesorów. W 1981 roku firma zwróciła na siebie uwagę prezentując jeden z pierwszych komputerów edukacyjnych Micro-Professor MPF-I. Było to urządzenie o formacie książki ułatwiające opanowanie języka maszynowego i asemblera.

Acer przekształcił się w korporację w 1987 roku pozostawiając swą siedzibę na Tajwanie. Współpraca z amerykańskimi przedsiębiorstwami komputerowymi pozytywnie odbiła się na reputacji firmy, co ułatwiało Tajwańczykom zaprezentowanie na światowych rynkach własnych komputerów.

W 1995 roku zarząd zdecydował o radykalnej zmianie wewnętrznej polityki firmy i podzieleniu korporacji na 11 quasi-autonomicznych podmiotów biznesowych. Zaowocowało to przejściem w styl zarządzania opartym na modelu networkingowym – w tym momencie ważniejsze stało się tworzenie optymalnych procesów wymiany danych i zasobów, a nie hierarchia w firmie. Tym sposobem struktura firmy i system zarządzania stały się bardziej złożone i wymagały zupełnie nowego podejścia do kontrolowania tak dużego konsorcjum.

Sukces stał się jednak problemem – dostarczenie konkurencji podzespołów przy jednoczesnym promowaniu własnych produktów okazało się rozwiązaniem uderzającym w zyski Acera. By uniknąć konfliktu interesów  do życia powołano firmę Wistron Corporation, oddzielającą produkcję dla zewnętrznych firm.

Obecnie w portfolio Acera znajdziemy smartfony, tablety, projektory oraz najróżniejsze urządzenia peryferyjne do komputerów. Jednak największy wysiłek firma wkłada w projektowanie i produkcję własnych linii komputerów. Znajdziemy wśród nich zarówno desktopy, jak i rozwiązania mobilne o zróżnicowanych zastosowaniach - proste maszyny biurowe, rozwiązania biznesowe oraz elitarne maszyny dla graczy.  

Linie laptopów Acer

Wśród biznesowych maszyn tego producenta możemy wyróżnić dwie główne rodziny sprzętu – Extensa oraz TravelMate. Zebrane w nich notebooki różnią się nie tylko wielkością i jakością wykonania, ale także wyposażeniem i możliwościami. Znajdziemy więc tu nie tylko niedrogie notebooki do prostych zadań biurowych, lecz także prestiżowe ultrabooki wzmacniane magnezem i aluminium oraz zaawansowane maszyny biznesowe. 

Acer Extensa – małym kosztem

Rodzina Acer Extensa to seria podstawowych notebooków biznesowych. Bardzo atrakcyjna cena czyni z nich idealne narzędzie pracy dla użytkowników o małych wymaganiach sprzętowych – świetnie więc sprawdzą się np. w recepcji, księgowości czy edukacji. Obudowy prezentują się skromnie i gustownie zarazem – złożono je z praktycznego tworzywa dobrze chroniącego sprzęt przed zabrudzeniami i zarysowaniami. Producent zadbał także o matowy ekran, wyspową klawiaturę i standardowy wybór portów. Konfiguracja notebooków oparta jest o procesory niskonapięciowe co zapewnia świetną kulturę pracy i dobre osiągi na własnym zasilaniu.

 

Acer TravelMate – biznesowa różnorodność

Notebooki TravelMate są bardzo zróżnicowaną grupą podzieloną na trzy główne rodziny.

- TravelMate B

Notebooki TravelMate B to rozwiązania o maksymalnej mobilności skrojone z myślą o sektorze edukacyjnym oraz małych firmach. Niewielka przekątna ekranu oraz dostępne wersje z ekranem dotykowym i możliwością konwersji w tablet czynią z nich idealnych kompanów podróży lub narzędzie nauki dla aktywnego studenta. Zwiększona wytrzymałość obudowy to zasługa gumowych wzmocnień narożników pochłaniających energię kinetyczną. Mimo przystępnej ceny sprzęt nadal może się pochwalić dwuletnią gwarancją producenta.

- TravelMate P

Przeznaczone dla biznesu notebooki serii TravelMate P podzielone zostały na trzy podgrupy o różnym stopniu zaawansowania.

Notebooki o oznaczeniu P2 to najprostsze laptopy zamknięte w skromnych obudowach o fakturze przypominającej tkaninę. Dostępne są tu maszyny od przekątnej 13,3 cala do 17,3 cala, a więc niemal pełen przekrój formatów. Możliwość wybrania maszyny z procesorem Core i5, dyskiem SSD oraz sprzętowymi funkcjami bezpieczeństwa przy zachowaniu przyjaznej ceny to ich najmocniejsza strona.

Atrakcyjniejsza stylistyka to pierwsze czym zwraca na siebie uwagę seria P4. Czarne i praktycznie matowe powierzchnie oraz prosta linia obudowy mogą się kojarzyć z biznesowym minimalizmem ThinkPadów serii L. Większe możliwości graficzne i multimedialne sprzętu to zasługa dostępnych konfiguracji z ekranem IPS oraz niezależną grafiką NVIDIA GeForce. Producent pozwala także na skorzystanie z takich udogodnień jak podświetlenie klawiatury, moduł szyfrujący TPM czy czytnik Smart Card.

Najwyższa seria P6 z pewnością ma się czym pochwalić. Gustowne obudowy złożono aluminium, magnezu oraz kompozytów węglowych więc cechuje je imponująca wytrzymałość przy zaskakująco niewielkiej wadze. W najnowszych wersjach możemy liczyć na obsługę dwóch nośników danych (M.2 NVMe oraz 2,5 cala), wysokiej klasy matrycę IPS oraz możliwość wybrania konfiguracji z wbudowanym modemem. Nie zabrakło także wielofunkcyjnego portu Thunderbolt 3, zaliczanego już do standardowego wyposażenia produktów z wyższej półki. 

- TravelMate X

Acer nie zapomniał także o dobrej klasy ultrabookach przygotowanych dla biznesmenów spędzających większość czasu pracy w podróży. Seria TravelMate X wyróżnia się nie tylko poręcznym formatem i niewielką wagą, ale także stylowymi obudowami z aluminium. Wykorzystanie nowoczesnych i energooszczędnych procesorów Intel Core, dysku SSD oraz pojemnej baterii zapewnia świetne osiągi i długi czas pracy bez podłączonego zasilacza. Natomiast w biurze docenimy możliwość połączenia komputera ze stacją dokującą kompatybilną z gniazdem USB typu C.